Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Yaşam komşularımıza Yaşam Odakları

Yaşam komşularımıza Yaşam Odakları
  • 24.09.2020
  • 392 kez okundu

JCI Hatay Temsilciliği, “Yaşam Komşularımıza Yaşam Odakları Projesi”ne başlarken, mesajı net oldu: “Projede bizimle çalışmak isteyen kişi ve kurumların desteğine açığız. Her türlü palet, tahta, boya, izolasyon malzemesi ve iş gücü desteği, projemize güç katacaktır.”

Hatay’da 2020 Şubat ayından bu yana faaliyette olan, dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği, “Yaşam Komşularımıza Yaşam Odakları Projesi”ne başladı. Çalışmaya dair, geçtiğimiz günlerde Hatay Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Kilisli ve Mezbahalar, Veterinerlik ve Gıda Kontrol İşleri Şube Müdürü Cengiz Erarslan’ı da ziyaret eden JCI Hatay Temsilciliği adına yapılan bilgilendirmede şu bilgiye yer verildi:
“Hayvan Yaşam Odağı; içinde hayvan kulübelerini, besleme ve su odaklarını, rüzgarı kesmek ve gölge oluşturmak amacıyla ağaçları barındıran bir yaşam alanıdır. Özellikle yerleşim yerleri dışında yaşayan hayvanların beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayıp, barındıkları bölgede hayvanları rüzgar, yağmur, güneş gibi doğa şartlarından korumayı amaçlayan projemizde, 2020 yılı için 4 adet hayvan yaşam odağı kurmayı hedefliyoruz. Sonrasında, 3 yıl içinde bu sayıyı 22’ye çıkarmayı hedefliyoruz.”
-DESTEK TALEBİ-
JCI Hatay Temsilciliği, gerçekleşen çalışmalara destek vermek isteyenler için de açık bir çağrıda bulundu:
“Hayvan yaşam odakları kurulduktan sonra, hem her odağa bir gönüllü belirleyerek odağın ihtiyaçlarını sürekli olarak karşılamayı hedefliyoruz, hem de harita üzerinden odakların yerlerini işaretleyerek kamuoyuna ilan etmeyi ve hayvan severlerin desteğini almak istiyoruz.
Proje kapsamında, üyemiz Hande Zelluhoğlu direktörlüğünde çalışmalara başlamış bulunmaktayız. Projede bizimle çalışmak isteyen kişi ve kurumların desteğine açığız. Her türlü palet, tahta, boya, izolasyon malzemesi ve iş gücü desteği, projemize güç katacaktır. Hep birlikte, hem çalışıp hem eğlenerek, Hayvan Yaşam Odaklarının sayısını artırıp sokak hayvanlarına faydamız dokunması dileğiyle.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ