Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Yaşlılarımıza saygı zamanı

Yaşlılarımıza saygı zamanı
  • 27.03.2020
  • 142 kez okundu

Paylaşımlara biraz dikkat!

“Pamuklara sarıp sarmalamamız gereken insanlara nasıl reva görülüyor bu kaba saba, saçma sapan hareketler! Biraz edep yahu, biraz merhamet.”

65 yaşın üzerinde olanlara getirilen sokağa çıkma yasağı konusunda son dönemde yaşlıları konu alan çok sayıda video çekildiğini ve konunun bir çeşit gülme malzemesi haline getirildiğini ifade eden bir vatandaş, “Kendimize gelelim” paylaşımı ile dikkat çekti.
Konunun, sosyal medya üzerinde bir komedi malzemesi gibi kullanıldığını ifade eden ve durumu örneklerle anlatan Antakya Gazetesi okurunun paylaşımı ve paylaşımına eklediği tepkisi şöyle:
“Yaşlılık; ne saçın ağarması, ne de belin bükülmesidir. Gayesi biten ve ümidi sönen herkes yaşlıdır.
Sosyal medyada neler görüyorum? Yaşlı bir amcayı, çocukları sandalyeye bağlamışlar, etrafında gülüşüyorlar. Kızı, ‘baba pazara neden gittin?’ diye soruyor. Baba, ‘size portakal alacaktım’ diye cevap veriyor, ağzına bağlı tülbendin ardından. Başka bir videoda, yürüyen bir amcanın üstüne çatıdan balık ağı atıyorlar. Adamcağız, ağın içinde çırpınıyor. Başka birinde, 70’li yaşlarında bir amcayı, arabayla peşinden kovalıyorlar. Bunu, ‘Hızlı ve Yaşlı’ başlığı altında paylaşarak hiç mi vicdanları sızlamıyor? Ve daha niceleri…
On binlerce insan, bu videoları gülerek paylaşıyor ne yazık ki! Tamam, gündemin karanlığı hepimizi bir parça delirtmiş olabilir, ama delirmenin de bir ahlaki boyutu var arkadaşlar. Ne demek anneye, babaya, dedeye, nineye eziyet etmek, dalga geçmek yahu! Pamuklara sarıp sarmalamamız gereken insanlara nasıl reva görülüyor bu kaba saba, saçma sapan hareketler! Biraz edep yahu, biraz merhamet…
Ne demiş gönüllerin efendisi; ‘Merhamet etmeyene merhamet edilmez’. Kendimize gelelim.”  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ