Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Yayladağı lokumu 80 il’e…

Yayladağı lokumu 80 il’e…
  • 27.03.2020
  • 212 kez okundu

Yayladağı’nın ünlü yiyeceği lokum; 81 İl Sağlık Müdürlüğüne

Başkan Sayın, ilçeyi gündeme oturtmak istiyor

Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Türkiye’nin en güneyindeki ilçesi Yayladağı’nı, önemli ürünü lokumu ile ülke gündemine taşımak istiyor.
Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, önceki gün, beraberinde bir kutu lokum ile Antakya’ya geldi ve İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ı ziyaretle lokum ikram etti. Çok sayıda paketle kuruma gelen Başkan Mustafa Sayın, paketleri İl Müdürü’ne teslim etti ve kurum bünyesindeki personele dağıtılmasını istedi. Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat da jeste teşekkür etti. Yayladağı Belediye Başkanı, beraberinde getirdiği çok sayıda lokum kutusunu yine İl Müdürü Hambolat’a teslim ederek, 80 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilmesini istedi.
Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, Türkiye’yi etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle özverili çalışmalar yapan 81 İl Sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla, sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere Yayladağı Lokumu gönderdiklerini bildirdi. 80 İl’in sağlık çalışanlarına yönelik gönderilen Yayladağı Lokumu’nu ilk olarak, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’ı ziyaret ederek makamında takdim eden Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın şunları söyledi:
“Ülkemizde salgın haline gelen koronavirüs mücadelesinde, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başta olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarını gayret ve çabalarından dolayı kutluyorum. Türkiye’nin en güneyinde bulunan Hatay ili Yayladağı ilçemizden tüm sağlık çalışanlarına selam olsun. Yayladağı ilçemizin meşhur lokumu, 81 İl Sağlık çalışanlarına ikram edilmek üzere Belediyemiz tarafından İl Sağlık Müdürlüklerine gönderildi. Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat’a lokumumuzu makamında takdim ettik. Sağlık çalışanlarına itaat et, rahat et. afiyet olsun.”
Yayladağı Belediye Başkanı Mustafa Sayın, bu organizasyonda emeği olanlar için de, “Yayladağı İlçe Başkanımız Sayın Doğan Gürlen ve Kadın Kolları İlçe Başkanımız Sayın Sibel Pelin İşler hanımefendi, ayrıca Büyükşehir Meclis üyelerimiz Mehmet Yalçın, Mehmet Çelik Beyefendilerle beraber, 81 İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına göndereceğimiz lokumları imalatçı Ahmet Okay’la beraber hazırladık ve gönderdik. Afiyet olsun.
Sağlık çalışanlarına itaat et rahat et, afiyet olsun” dedi. -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ