Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Yayman Açıkladı

Yayman Açıkladı
  • 15.09.2020
  • 194 kez okundu

Yanan ormanlık alan ağaçlandırılacak. “Maden Sahası ve Konutlaşma” iddiaları gerçek dışı.

AK Parti Hatay Milletvekilleri ve İl Başkanı birlikte düzenledikleri ortak basın açıklamasında, geçtiğimiz hafta yaşanan orman yangınında heba olan bölgenin tamamının yeniden ağaçlandırılacağı açıklandı. AKP İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Abdulkadir Özel, Sabahat Özgürsoy Çelik ile Bayram Türkoğlu adına, ortak metni Milletvekili Hüseyin Yayman okudu.
-DOĞRU DEĞİL-
Yayman, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un Samandağ’daki orman yangınıyla ilgili iddialarına yanıt halinde, “CHP’li Öztunç’un, burada maden sahası kurulacağı ve konut yapılacağı şeklinde bir iddiası var. Bu asla doğru değildir” dedi.
AKP Milletvekilleri ve İl Başkanı adına sözü Hüseyin Yayman, şunları söyledi:
“CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç, ‘Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı’nı çağırmadılar’ diyor. Çünkü Başkan Hatay’da değil. Kendisinin sosyal medya hesaplarına baktığımızda, kendisi, yangın söndükten sonra Hatay’a geldi.
Fakat şunu teslim etmek lazım. Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri oradaydı. Zaten orada olması gerekiyor. Burada orman yangını varken siyaset konuşmak sakildir, doğru değildir. CHP’li Öztunç’un burada ‘maden sahası kurulacağı, konut yapılacağı’ şeklinde başka bir iddiası var. Bu asla doğru değildir. Burası, Tarım ve Orman Bakanı’mız Bekir Pakdemirli’nin ifade ettiği üzere, acilen ağaçlandırılacak, Hataylıların orman varlığı olarak teslim edilecektir.”
-YOK SAYDINIZ!-
Yayman, konuşmasının son bölümünde CHP’li Milletvekillerini eleştirirken de şunları söyledi:
“Bırakın bizlerin gayretini, çabasını, Bakanımızın tam 93 saat konteynerde kalıp burada olmasını dahi yok sayan bir zihniyete karşı sadece şunu söylüyoruz… Hadi bizi yok saydınız! Canları pahasına çalışan orman işçilerinin hakkını teslim edeydiniz’ diyoruz. Burada gerçekten asla kabul edilemez bir durum var. Müdahalede geç kalındığı yönünde iddia da var. Bu da doğru değil.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ