Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Yayman’dan 65 yaş üstüne: Sonsuz Teşekkürler

Yayman’dan 65 yaş üstüne: Sonsuz Teşekkürler
  • 13.05.2020
  • 46 kez okundu

Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman: “Kıymetli büyüklerimizin sokağı özlemleri ve kurallara uymaları takdire şayandı. Onlara sonsuz teşekkür ediyoruz.”

Küresel anlamda yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlara uygulanan yasağın ardından, dün 4 saatliğine sokağa çıkma izni verildi. Saat 11.00’de başlayan izinle, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, 50 gün sonra sokağa çıktı.
Hatay’dan Urfa’ya, Kars’tan İzmir’e, uzun bir aradan sonra sokağa çıkmalarına izin verilen 65 yaş üstü vatandaşlar, evlerinde sıkıldıklarını söylediler. Vatandaşlar, “Evde ayaklarımız kireçlendi. Patlayacak konuma geldik. Haftada birkaç gün birkaç saat dışarıya çıkabilsek bu bize yetecek. Psikolojimiz de bozuldu. Eşimizle, çocuğumuzla, gelinimizle tartışır hale geldik” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.
Pazar günü yaşanan 4 saatlik izin sonrası herkesin evlerine mutlu ve keyifli bir şekilde döndüğü görülürken, yaşanan tabloyu yorumlayan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “65 yaş üstü büyüklerimiz, 2 aylık uzun bir aradan sonra bugün kısa bir zaman aralığı da olsa sokağa çıkıp nefes aldılar. Kıymetli büyüklerimizin sokağı özlemleri ve kurallara uymaları, takdire şayandı. Onlara sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.
Yayman’ın, salgına dair mesajı ise ‘birlik’ ve ‘beraberlik’ noktasında oldu.
“Korona, tedbirlerimizden güçlü değil, Hatay.”
Bu arada 65 yaş üstü vatandaşlar, 17 Mayıs’ta, 10-17 arası bir kez daha sokağa çıkabilecekler. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ