Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Yaz sıcaklarına dikkat

Yaz sıcaklarına dikkat
  • 04.07.2017
  • 1.381 kez okundu

Orman yangınlarına da

İSTE Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulla Sakallı, yaz mevsiminin gelmesi nedeniyle orman yangınlarına karşı vatandaşları uyardı. “Yeşil bir gelecek bırakmak için, doğadaki ayak izlerimizi küçültmeliyiz…”

Tatil sezonunun başlaması nedeniyle, olası orman yangınlarına karşı vatandaşları uyararak açıklamalarda bulunan, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulla Sakallı,   “Özellikle piknik sezonunun başladığı bu günlerde, vatandaşlarımızın çevre kirliliği konusunda yüksek derecede hassasiyet göstermelerini arzu ediyoruz” dedi.
“Çocuklarımıza yeşil bir gelecek bırakmak için, doğadaki ayak izlerimizi küçültmeliyiz” diyen Abdulla Sakallı, sözlerini, “Bu hedefe ulaşmak için, kişisel araçlar yerine toplu taşıma araçları tercih edilmeli, kısa mesafeli ulaşımda bisiklet kullanılmalı, çevre dostu bilinci ile doğada hareket edilmelidir. Temiz bir gelecek ve temiz bir toplum için hepimiz el ele vermeliyiz. Bu dünya hepimizin” diyerek tamamladı.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ