Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Yazar Ali Günay okurlarıyla buluştu …

Yazar Ali Günay okurlarıyla buluştu …
  • 11.06.2019
  • 1.502 kez okundu

Antakyalı yazar Ali Günay, geçtiğimiz hafta sonunda düzenlenen imza günü etkinliğiyle okurlarıyla bir araya geldi. Sümerler Mahallesi, Antakya Kahve Saati’nde düzenlenen etkinlikte Yazar Ali Günay, kitaplarını imzaladı, okurları ile söyleşide bulundu, sorularını yanıtladı.
Yaşamını Ankara’da sürdüren yazar Ali Günay, Dursunlu’da 1953’te doğdu, ilkokulu da burada okudu. Merkez Ortaokulu ve Antakya Lisesi’nden sonra Ankara’da Gazi Üniversitesi, İletişim Fakültesi’ni 1976 yılında bitiren Günay, üç yıllık bir memuriyetin ardından çeşitli özel kuruluşlarda ve bir haber ajansında çalıştı, video müzik işletmeciliği yaptı, 2001-2003 yılları arasında Berlin’de yaşamını sürdürdü, orada yazmaya başladı.
Ortaokul yıllarında okumayla başlayan Günay, edebiyata ilgisini hep sürdürdü. 2003 yılında emekli olduktan sonra yazma çabalarını hızlandıran Günay’ın, Deliler Teknesi, Öykü Teknesi ve eki Filika’da; Dünyanın Öyküsü, Notos, Lacivert, 14 Şubat Dünyanın Öyküsü ve Ekin Sanat dergilerinde öykü, şiir, deneme ve eleştiri yazıları yayımlandı.
Ali Günay’ın, Kanguru Yayınları’nda çıkmış, ikisi çocuk, biri klasik diğeri çok kısa öykü; siyasi, sosyal eleştiri ve mizah ağırlıklı “büyüklere masallar, özlü sözler ve şiir” olmak üzere yedi kitabı bulunuyor. Günay’ın, Söz Uçar ve Arka Bahçe adlı kitapları bir ay arayla, Nisan ve Mayıs 2019’da yayımlandı.
Yazar Günay, hazır durumdaki öykü ve deneme dosyalarını önümüzdeki yıl kitaplaştırmayı hedeflediğini bildirdi. Mehmet ÖZGÜN

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ