Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Yazar Ali Günay, yarın okurlarıyla buluşuyor

Yazar Ali Günay,  yarın okurlarıyla buluşuyor
  • 08.06.2019
  • 1.363 kez okundu

Kitaplarını İmzalayacak

Ankara’da yaşayan Antakyalı Yazar Ali Günay, Defne, Sümerler Mahallesi’ndeki Antakya Kahve Saati’nde yapılacak İmza Günü etkinliğinde, katılımcılarla öykü, şiir ve edebiyat konularında söyleşecek ve kitaplarını okurları için imzalayacak.
Yarın 16.00 – 18.00 saatleri arasında yapılacak etkinlikte, yazar, okurlarının sorularını da yanıtlayacak.
Yazar, kendini şöyle tanıtıyor: Antakya’nın Dursunlu Köyü’nde 1953’te doğan Ali Günay, ilkokulu köyünde okudu. Merkez Ortaokulu ve Antakya Lisesi’nden sonra Ankara’da Gazi Üniversitesi, İletişim Fakültesi’ni 1976 yılında bitirdi. Üç yıllık bir memuriyetin ardından çeşitli özel kuruluşlarda ve bir haber ajansında çalıştı. Video müzik dükkânı işletti. 2001-2003 yılları arasında Berlin’de yaşadı ve orada yazmaya başladı.
Ortaokul yıllarında okumayla başlayan edebiyata ilgisini hep sürdürdü. 2003 yılında emekli olduktan sonra yazma çabalarını hızlandırdı. Deliler Teknesi, Öykü Teknesi ve eki Filika’da; Dünyanın Öyküsü, Notos, Lacivert, 14 Şubat Dünyanın Öyküsü ve Ekin Sanat dergilerinde öykü, şiir, deneme ve eleştiri yazları yayımlandı. Deliler Teknesi dergisinde yazıları düzenli olarak yayımlanıyor. Ali Günay’ın, Kanguru Yayınları’nda çıkmış, ikisi çocuk, biri klasik diğeri çok kısa öykü; siyasi, sosyal eleştiri ve mizah ağırlıklı “büyüklere masallar, özlü sözler ve şiir” olmak üzere yedi kitabı bulunuyor. Günay’ın, Söz Uçar ve Arka Bahçe adlı kitapları ise Nisan ve Mayıs 2019’da yayımlandı.
Ali Günay, hazır durumdaki öykü ve deneme dosyalarını önümüzdeki yıl kitaplaştırmayı hedefliyor. -Selvi GÜNAY-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ