Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Yazıklar olsun

Yazıklar olsun
  • 14.12.2019
  • 2.479 kez okundu

Ankara’daki Hatay Vakfı, 110 Hataylı Üniversiteli Öğrenciye verdiği bursu kesti! Nedeni, gelirin toplandığı Hatay Günleri etkinliği dışında bırakılma!

Hatay’ın bağrından yetişmiş ilimiz değerlerinin dün gerçekleşen organizasyonunu duyurmak üzere basın mensuplarıyla bir araya gelen Ankara’daki Hatay Vakfı Başkan ve Yöneticilerinin açıklamalarına göre, Hataylı olup, Ankara’da yükseköğrenim görmekte olan 110 öğrenciye düzenli olarak verilen burs, 2019 yılında verilemedi. Burs kesildiği için, öğrenciler zor durumda kaldı.
Vakıf Başkanı İhsan Aydeğer’in anlatımlarına göre, bu sonucu doğuran neden, her yıl başkentte düzenlenen Hatay Günleri’ndeki inisiyatifin ellerinden alınması! Dolaysıyla, burs için kaynak toplanamaması, bulunamaması… İhsan Aydeğer, etkinlik düzenleyemedikleri için kaynak bulamadıklarını, dolayısıyla 110 öğrenciye bursun kesildiğini söylerken, bu süreçte boş durmadıklarını, durumu Hatay Valiliği ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ile paylaştıklarını, bazı girişimlerin yapılacağının kendilerine aktarılmasına rağmen, şu ana kadar bir gelişme yaşanmadığının altını önemle çizdi.
Nedeni ne olursa olsun, üniversiteli 110 öğrenciye burs vaadi vererek, yaşamlarını da buna göre şekillendirdikten sonra, bahse konu bursu kesmek, vermemek, yanlış. Yanlışın vebali kime ait bilemiyoruz. Ancak yazık edildi bu gençlere. Üniversiteliler, gelecekle ilgili planlamalarını bu bursa göre yaparlar. Onları çok zor durumda bırakmaya kimsenin hakkı yok. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ