Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

YBÜ’deki Hastaların Büyük Bölümü Aşısızlar, Eksik Aşılılar…

YBÜ’deki Hastaların Büyük Bölümü  Aşısızlar, Eksik Aşılılar…
  • 15.09.2021
  • 199 kez okundu

Türkiye’nin gündemindeki 73 yaşındaki Şanlıurfa’lı KOVİD hastasının doktoru, Antakyalı…

Kovid-19 aşısı yaptırmayarak yoğun bakım servisinde tedaviye mahkum kalan Şanlıurfalı, 73 yaşlarındaki Ali Küreken; ateş, yorgunluk ve nefes darlığı şikayetiyle Siverek Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınırken, tedavisini üstlenen Uzman Dr. Sümeyra Gökdemir, Antakyalı bir hemşerimiz.
Hatay emektar esnaflarından, bobinaj ustası Ethem Gökdemir’in (Ethem Usta) kızı olan, Siverek Devlet Hastanesi Kovid-19 Yoğun Bakım Sorumlusu Uzm. Dr. Sümeyra Gökdemir denetiminde tedavisi yoğun bakımda süren 73 yaşındaki hasta Ali Küreken, herkese “Aşı Olun” çağırısı yapıyor.
73 yaşındaki kovid hastası Ali Küreken, aşı yaptırmadığı için pişman olduğunu dile getirerek, “Aşı olup yakalananların durumunun iyi olduğunu biliyorum. Aşı olmayanların sonu, benim gibi yoğun bakım ünitesi. Şu an çok acı çekiyorum. Keşke aşı olsaydım. Aşı olun arkadaşlar, pişman olmazsınız. Aşılarımı yapsaydım, asla yoğun bakım ünitesine düşmezdim. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum” dedi.
Aşı olmayanların Kovid-19’a daha kolay yakalandıkları netleşti
Kovid-19 Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Antakyalı Uzman Doktor Sümeyra Gökdemir, yoğun bakıma alınan hastaların büyük çoğunluğunun aşısız ya da eksik doz aşı yaptıranlar olduğunu belirtti. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören hastaların aşı olmamaları nedeniyle yaşadıkları pişmanlığı dile getirdiklerini ifade eden Uzm. Dr. Gökdemir, “Keşke aşı olsaydık’ diyorlar. Yakınlarıyla da görüştüğümüzde, onlar da aşı olmadıkları için pişman olduklarını dile getiriyorlar. 73 yaşındaki hastamız, yine aşısız hastalarımızdan biri. Şu an yoğun bakımda olduğu için mutsuz ve aşı olmadığı için de pişman olduğunu sürekli dile getiriyor” diye konuştu
Gökdemir, tedavisi yoğun bakımda tamamlanan hastaların, aşı onayı geldiğinde aşı olacaklarını, hatta çevrelerini de aşı olmaları gerektiği konusunda bilgilendireceklerini söylediklerini aktararak, “Aşı olmayan kişilerin Kovid-19’a daha kolay yakalandıkları ifadesi günümüzde artık netleşti” şeklinde konuştu.
Anne adaylarının da 3’üncü aydan sonra aşı yaptırabileceklerini belirten Antakyalı Uzm. Dr., Yoğun Bakım Servisi Sorumlusu Dr.Gökdemir, “Emziren anneler, ki ben de emziren bir anneyim, aşılarını olabilirler. Ben de aşımı tanımlandığı ilk gün yaptırdım. Şu an tam doz aşılıyım ve aşılarımda eksik yok” ifadelerini kullandı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ