Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Yedek listeden yerleşti

Yedek listeden yerleşti
  • 09.07.2019
  • 478 kez okundu

Dereceyle mezun oldu

İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğrencisiyken dünyaya getirdiği bebeği Arya ile birlikte eğitimine devam eden Gönül Göçmen Dalkılıç, yedek listeden yerleştiği okulundan dereceyle mezun oldu.

Başarısıyla, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını bir kez daha gösteren, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı öğrencisi Gönül Göçmen Dalkılıç, diplomasını, eğitiminin ikinci yılında dünyaya getirdiği ve ismini yine müzik literatüründen alan, minik kızı Arya ile birlikte aldı.
-BEBEKLİ DERSLER-
2015 yılında İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’na yedek listeden son anda yerleşen Gönül Göçmen Dalkılıç’ın, eğitiminin ikinci yılında, ismini Arya verdiği bir kız çocuğu dünyaya geldi. Zaman zaman derslere de Arya ile birlikte giren Gönül Göçmen Dalkılıç bölümünü üçüncülükle bitirme başarısını gösterdi.
Diplomasını ve dereceye girenlere takdim edilen altın ödülünü, İSTE Genel Sekreteri Doç. Dr. Yasin Erdoğan’dan alan Gönül Göçmen Dalkılıç, hocalarının nezdinde İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müzik Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Okay Özdağ’a teşekkür etti.
-DOKTOR ELİNDEN-
İSTE’de bir diğer ‘mezun’ hikâyesi ise Necla Aktuğ oldu. İSTE’de açılan İş Sağlığı Güvenliği (İSG) Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nı başarıyla bitiren, İskenderun Devlet Hastanesi hemşirelerinden Necla Aktuğ, diplomasını, uzun yıllar beraber çalıştığı Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in elinden aldı.
-SÜRPRİZ-
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde açılan İş Sağlığı ve Güvenliği 2. Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı’nı başarıyla bitiren ve İskenderun Devlet Hastanesi’nde hemşire olarak çalışmakta olan Necla Aktuğ’a diploma töreninde büyük bir sürpriz yapıldı.
İSTE İş Sağlığı Güvenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programı’ndan mezun olan Necla Aktuğ, diplomasını almak üzere sahnede beklerken, diplomasını takdim etmek üzere, uzun yıllar birlikte çalıştığı Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven davet edildi. Yıllarca birlikte mesai yaptığı Dr. Asaf Güven’in elinden diplomasını alan Necla Aktuğ’un sevinci, törenin en renkli görüntülerinden birini oluşturdu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ