Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Yeloğlu:

Yeloğlu:
  • 26.11.2018
  • 724 kez okundu

Çağdaş yerel yönetimi Hatay’ın her sokağına taşıyacağız…

AK Parti’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan eski Antakya Belediye Başkanlarından Mehmet Yeloğlu, çağdaş yerel yönetim anlayışını Hatay’ın her sokağına taşımakta kararlı olduklarını belirterek, “Hatay için çıktığımız bu yolda destek ve dualarınızı bekliyorum. Allah, hepimiz için hayırlısını versin, yar ve yardımcımız olsun” dedi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Yeloğlu, son 10 yılda, başta Antakya başta olmak üzere Hatay’ın geriye doğru gittiğini ve kendisinin döneminde Antakya’da ilklerin gerçekleştirildiğini belirterek, “2004-2009 yılları arasında Antakya Belediye Başkanlığı dönemim oldu. Geldiğimiz nokta da Hatay’ın, Antakya’nın ilerleme kaydetme yerine geriye doğru gittiğini gözlemliyorum. Geçmiş projelerden çok bahsetmek istemiyorum ama, biz, Hatay’da ilkleri yapma fırsatı bulduk. Çünkü o yönde gayret gösterdik. Burada; katı atık depolama tesisinden imar planına, Asi Nehri projesinden Mezarlık Kompleksi ve Mehmet Yeloğlu Köprüsü’ne birçok projemiz oldu” dedi.
Hep birlikte “önce memleket “dediklerini dile getiren Mehmet Yeloğlu, Hatay’ın tüm ilçelerini tanıyan bilen biri olduğunu ve memleketin çağdaş hizmetler alabilmesi gerektiğine dikkat çekerek, ziyaretlerinde özetle şu açıklamalarda bulundu:
“Kendi üzerimde bir görev vebali hissettim. Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı olmaya karar verdim. Memleketimizin çağdaş bir hale gelmesi, hizmetlere kavuşması, insanımızın huzur ve refahı arttırılması lazım. Burada Büyükşehir Belediyesi’ne çok iş düşer. Çünkü ilçe belediyelerin elinde ki birçok yetki Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Daha önce Antakya’da 10 yıl TEDAŞ Müdürlüğü yaptım. Dolayısıyla Hatay’ın tüm ilçelerine, köylerine, beldelerine hizmet vermiş bir insanım. Doğal olarak oraları tanıyan bilen biriyim. Geçmiş tecrübem, bilgi ve birikimim ile bu sorumluluğu yerine getirebileceğime yürekten inanıyorum. TEDAŞ’ta başarılı bir dönem geçirdim ve o başarı beni Antakya Belediye Başkanlığı’na yönlendirdi. Antakya Belediyesi’nde de birçok hizmete imza attık. Daha sonra da hep belediyecilikle iştigal ettim, belediyelere işler yaptım. Başkanlığım bittikten sonra da Türkiye Belediye Başkanları Birliği’nin yönetimindeyim. Bütün belediyelerle temasımız var.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ