Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Yeloğlu: Eski Otogar Satışı İptali İçin Dava Açacağız…

Yeloğlu: Eski Otogar Satışı  İptali İçin Dava Açacağız…
  • 23.10.2019
  • 469 kez okundu

AK Parti Hatay İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin eski otogar yerini satışa çıkarma işlemiyle ilgili olarak, “Hem satış işleminin, hem de yürütmenin iptali için idari mahkemeye dava açıyoruz” açıklaması yaptı.
AK Parti İl Başkanı Yeloğlu’nun bu konudaki açıklaması şöyle:
“Büyükşehir Belediyesi, 107 dönümden ‘dokuz buçukluk’ yeri cımbızla çekip satmaya kalkıyor. Eğer Büyükşehir Belediyesi burayı satarsa, bu alan içerisinde istediği projeyi yapmakta aciz kalacaktır. Büyükşehir Belediyesi’nin bu alanı satma yetkisi de yoktur. Belediye’nin bu alanı satması için, Meclis’ten parsel bazlı satış kararını çıkarması lazımdır. Belediye’nin bir parseli satabilmesi için, parsel numarası belirtilerek bir satış kararının çıkması lazım. Böyle bir karar, otogar için yoktur.
Memleketimizin geleceği satılmak isteniyor. Büyükşehir Belediyesi, ilk iş olarak, bu 107 dönümlük alanı projelendirmelidir. Aksi halde birileri burayı almaya kalkıyorsa, burada adrese teslim bir satış şüphesi doğar. Bu alan için ne kadar verirlerse versinler, memleketimizin geleceği için satılmaması gerekiyor. Bu bölgeyi kalkındıracak özel proje alanı, benim Belediye Başkanlığı dönemimde belirlenmiştir. AK Parti İl Başkanı olarak, buna karşı çıkmamızın yeri ayrı, ama bu memleket meselesidir. Bu; AK Parti, CHP, Alevi-Sünni meselesi değil, bu memlekette yaşayan her bireyin meselesidir. Bu bilinçle etrafımızı aydınlatalım. Bu işin mutlaka engellenmesi gerekiyor. Biz, idari mahkemeye dava açıyoruz. Hem işlemin iptali, hem de yürütmenin durdurulması için.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ