Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Yeni Hizmet Binası

Yeni Hizmet Binası
  • 13.04.2018
  • 1.271 kez okundu

Samandağ Belediyesi Mimari Projesi:

Doğa dostu 3 katlı yeni bina; 21 Müdürlük Odası, Meclis, Encümen Salonları, Başkanlık, Otopark, Yemekhane ve Sığınaktan oluşuyor.

Samandağ Belediyesi’nin Şükrü Kanatlı Mahallesi’nde yapmayı planladığı yeni hizmet binası mimari projesi “doğa dostu” anlayışla hazırlanırken, farklı mimari özellikleri olan binada vatandaşların daha hızlı ve daha kolay hizmet alabilecekleri belirtildi.
1970’li yıllarda yapılan ve bugün hizmet binası olarak kullanılan yapının çok ötesinde, geleceğe yönelik, artan nüfusun ve gelişen teknolojinin gereklerine cevap verebilecek bir çalışma hedeflendiğini belirten Samandağ Belediyesi yetkilileri, ilçenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir çalışma gerçekleştirmeye çalışıldığını belirtti. Yeni proje ile ilgili bilgiler şöyle:
“Yeni Hizmet Binası, belediyenin artan mekân ihtiyacı sonrasında yeni bir yerde yeni bir anlayışla tasarlandı. Kamusal işlevi nedeniyle bu yeni binanın gelişmekte olan bir bölgede ve o bölgeyi dönüştürebilecek potansiyelde olması öngörülmüş, ilçe genelinde de ortaya koyduğu ‘yeni kavramlar’ ile hizmet sunduğu kamuya öncü ve örnek olan anlayışla sürece başlandı.
Uluslararası ölçeğin getirdiği doğal kaynakların akıllıca kullanımı ilkesi çerçevesinde sürdürülebilirlik bilincini kamuya daha kolay aktarabilmek için yeni yapılacak binanın ‘yeşil bina’ özelliklerini içermesi planlanıyor.
Belediye Bünyesinde Hizmet veren 21 Müdürlük Odası, Meclis Salonu, Encümen Toplantı Salonu, Başkanlık Odası, Sığınak, Otopark ve Yemekhaneden oluşacak bina, yaklaşık 7 dönüm arazi içinde 3 kat toplam kullanım alanı 9.022 metrekare oluşuyor.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ