Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Yeni Tip Koronavirüs İlacı Hataylı Doktordan…

Yeni Tip Koronavirüs İlacı Hataylı Doktordan…
  • 30.06.2020
  • 2.751 kez okundu

Korona’nın ilacını, Hataylı Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik buldu. 27 Haziran Cumartesi gece yarısı saat 00:14’te, Türk Bilim İnsanlarının koronavirüs salgınına karşı geliştirdiği “sensitif derin ultraviyole ve lazer tedavisi” (Türk Işını), ilk defa, Diyarbakır’da görevli Hataylı Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik tarafından başarıyla uygulandı.
Diyarbakır’da koronavirüs tedavisi gören bir hastaya uygulanan tedavi yöntemi başarıyla sonuçlandı. Uygulanan tedavi yöntemi sonrası hastanın koronavirüs testi negatif çıktı. Gelişme üzerine; Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr Erkan Baysal, Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik ile ekibi açıklamada bulundu.
GURUR VERİCİ
Diyarbakır adına gurur verici bir tablo olduğunu belirten Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, şu açıklamayı yaptı:
“Bugün; Diyarbakır, Türkiye ve dünya için gurur verici bir tablo için burada toplandık. Bugün ilk defa, Gazi Üniversitesi Hocalarımızdan Hikmet Selçuk Gedik ile bir aradaydık. Kendisi tarafından geliştirilen ve dünyada ilk kez uygulanan bir yöntemi, bugün ilk defa Diyarbakır’da bir hasta üzerinde uygulama fırsatı bulduk. Türk Işını Tedavisi Projesi’ni ilk defa uyguladık. Yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören hastanın koronavirüs test sonucu negatife döndü. Bu güzel haberi buradan tüm Türkiye’ye, dünyaya duyurmak, Diyarbakır adına gurur verici bir tablo.”
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erkan Baysal da hasta ile ilgili bilgi vererek, “Hastamız, 46 yaşında bir erkek. Hasta, ayın 25’inde, ateş yüksekliği ve nefes darlığı şikayeti ile başvurdu. Hastamızın yapılan muayenelerinde, öncelikle tomografisi çekildi. Yapılan işlemlerde Kovid 19 testi pozitif olarak çıkınca, hastamızı yoğun bakıma yatırdık. Yapılan testlerin ardından hocalarımızla yaptığımız istişarede, hastamıza, Türk Işın Tedavisi uygulamaya karar verdik” dedi.
Gazi Üniversitesi Kalp Damar Cerrahı Hataylı Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik de, ultraviyole ve fotonik lazer ışığı sayesinde, hem kanda bulunan mikroorganizmalar hem de akciğer ve solunum yollarına yerleşmiş mikroorganizmaların bu yöntemler ile yok edilebileceğini gösterdiklerini söyledi.
Prof. Dr. Hikmet Selçuk Gedik kimdir?
12 Temmuz 1976 yılında İskenderun’da doğdu. Ç.Ü Tıp Fakültesi 2001 yılı mezunu. 2007 yılında, Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisinde uzmanlık eğitimini tamamladı. Evli ve 2 çocuk babası. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ