Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Yeni yollarla beraber, yenileniyoruz!

Yeni yollarla beraber, yenileniyoruz!
  • 27.05.2021
  • 350 kez okundu

Peki, Standardımız Nerede?

Yenilenen yollar, kent yaşamındaki standardı da yükseltirken, vatandaşın memnuniyeti de beklentisi de hizmetlerle beraber artıyor. Ancak yapılan işin takdir gören kalitesinde duranlar, özellikle yaya geçitlerindeki bakımsızlığa işaret ediyor.

En son, Antakya kent merkezindeki İnönü Caddesi’nde bir yol çalışması gerçekleştiren yerel idare, bölgedeki yaya geçitlerine de belli bir standart getirdi, renklerini netleştirdi, buraya özel işaretlemeler gerçekleştirdi. Yapılan çalışmaya dair ‘mutlu’ olduklarını ifade eden vatandaşlar, kent yaşamını daha ‘ulaşılır’ kılan bu tür hizmetlerin artarak devam etmesini isterken, “Standart önemli” demeyi de ihmal etmiyor.
-MAZGAL DA!-
Antakya kent merkezindeki İnönü Caddesi’nde yenilenen yaya geçidi ile Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binasının hemen yanındaki Cumhuriyet Caddesi’nde yer alan bir yaya geçidini işaret eden vatandaşlar, “Yapılan işlerde bu kadar fark olmamalı derken, “Rengi gitmiş olsun, bu da tamam! Artık görünmez bir hale gelsin, bu da tamam! Ama yayanın ilerlediği bir yol ile mazgalı aynı yere yapmak da inanılmaz bir düşünce!” eleştirisinde duruyor.
Bu tür alanları; yaşlıların, çocukların ve engelli bireylerin de kullandığını ifade edenler ise hizmet çalışmasının standart yelpazesinin biraz daha geniş açılmasının önemine işaret ediyor. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ