Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Yenikapı ruhu ülkenin kurtuluş reçetesidir

Yenikapı ruhu ülkenin kurtuluş reçetesidir
  • 17.11.2017
  • 967 kez okundu

MHP İl Başkanı Kaşıkçı, ülke ve bölge gündemi ile ilgili görüşlerini açıkladı …

MHP İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı, ilçe başkanları ile birlikte dün Sultan Kahvaltı Salonunda düzenlediği toplantıda, ülke-bölge gündemi ile ilgili görüşlerini kamuoyuna duyurdu. Kaşıkçı, toplantıdaki konuşmasında, MHP olarak Yenikapı ruhunun devam ettirilmesinden yana olduklarını söyledi ve bu ruhun ülkenin sorunlarından kurtulma reçetesi olduğuna vurgu yaptı.
Kırmızı çizgilerimiz dışında hükümeti destekliyoruz …
Türkiye Cumhuriyeti’nin tekrar sağlam bir zemine oturması için hükümete destek verdiklerini söyleyen MHP İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı, Fetö ile mücadelede hükümete sınırsız desteklerini olduğunu, PKK’ya karşı kararlı duruşun sonuna kadar yanında olduklarını ifade etti. Hükümetin Sağlık ve Milli Eğitim politikalarını eleştirdiklerini konuşmasında hatırlatan Kaşıkçı, ülke bekası konularında hükümete desteklerinin olduğunu bildirdi, kırmızı çizgileri dışında hükümeti desteklediklerini dile getirdi. Kaşıkçı, konuşmasında, önce ülke, sonra millet diyen bir siyasi parti olduklarını bir kez daha kamuoyuna duyurdu.
İdlib’in güvenliği Hatay’ı da ilgilendiriyor …
İdlib’le 140 kilometrelik sınır komşuluğumuz, birlikteliğimiz olduğundan söz eden MHP İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı, “TSK’nın İdlib operasyonu, oradaki gelişmeler, bizi yakından ilgilendiriyor. TSK’nın orada olmamasının gerekliliği iler ilgili açıklamalar, bilmemezlikten yada farklı gözle bakmaktan kaynaklanıyor. İdlib’teki en ufak olumsuzluk Hatay’ı da etkileyecektir. İdlib’in 3,5 milyonluk nüfusu var. Orada oluşacak en ufak bir olumsuzlukta, bir istikrarsızlık ortamında ilimize geleceklerdir. İdlib’in tek çıkış kapısı Hatay. Yeni, büyük bir göç dalgasını daha, ilimiz kesinlikle kaldıramaz. Orasının terör örgütlerden bir an önce arındırılmasını bu nedenle önemsiyoruz.
Afrin bölgesindeki gelişmeleri de önemsiyoruz. TSK’nın terör örgütlerini İbdib’te temizleyip, Afrin’e geçmesini uygun buluyoruz. Bu operasyonları heyecanla takip ediyoruz. Hiçbir can kaybı olmadan, oraların terörden temizlenmesini, arındırılmasını temenni ediyoruz. İdlib’deki güvenliğin sağlanması Hatay’ın güvenliği için de önemli. Savaş yanlısı değiliz, ama huzur ve refahımız için TSK’nın orada olmasını uygun buluyoruz. Eskiden olduğu gibi sınır illerimizde dostluk ve akrabalık ilişkilerinin tesis edilmesini istiyoruz” dedi.
Bizi bölmesi için kurulan İyi Parti CHP’yi bölecek
İyi Parti, HDP ve CHP’nin yüzde 49’luk Hayır bloku üzerinden 2019 için çalışma içinde olduğuna değinen Kaşıkçı, bölelim, devirelim anlayışı içinde olduklarını ifade etti ve konuşmasında şunlara yer verdi: “Birbirine pek benzemeyen bu isimler nasıl bir araya gelebilmiş, tartışma konusu. İyi Parti, kendini merkezde konumlandırmaya çalışmaktadır. MHP’ye paralel bir yapılanma gibi görünüyor. Bu partinin kurulması, büyük bir projedir, MHP’yi bölme, zayıflatma kurgusudur. Bizi bölmesi için kurulan bu parti görülüyor ki kısa süre içinde CHP’yi bölecek.”
Türkiye bir örgütten kurtuldu, başka bir örgüte kiraya verilmemeli …
Ülkemizde Fetö’nün büyük bir kısmının temizlendiğini, yerli ve milli insanların yerine geldiğini söyleyen MHP İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı, “Artık Türkiye böyle bir örgütten kurtuldu, başka bir örgüte kiraya verilmemeli. Yeni kadroları kendi insanımız getirilmeli. Liyakat, sadakat önemli bu konuda. Devlet oluşturan kadroların Türkiye tarafında yer almasını önemsediğimizden dolayı sadakat diyoruz.
Siyasetin içindeki Fetö mutlaka temizlenmeli. Temizliğe apartmanın son katından başlanır, aşağı doğru inilir. 8 Katlı bir apartmanın temizliğine 7. kattan başlanmaz, 8. katta mutlaka temizlenmeli” dedi.
İSTE Hatay’ın üniversitesidir, alımlarda Hataylılar öncelikli olmalıdır …
İskenderun Teknik Üniversitesi’ni (İSTE) akademik, idari atamalarda gözetimleri altında olduğunu belirten Kaşıkçı, bu kurumun önemli yerlerine hep ilimiz dışından bolca atamalar yapıldığını ifade etti ve “1,5 milyon nüfuslu Hatay’da İSTE’ye Genel Sekreterlik yapabilecek ehil insan bulamadılar mı? Dışarıdan adam getirme işi bırakılmalı. İSTE Hatay’ın üniversitesidir, alımlarda Hataylılar öncelikli olmalıdır. Memleketin insanını alın. Hataylı olsun, dini, mezhebi, görüşü hiç önemli değil” dedi.
Önümüzdeki seçimlerde adaylar yerli ve milli olmalı
Siyasetçiler aklını başına almasının önemine konuşmasında vurgu yapan Kaşıkçı, yerlilik ve millikten ödün verilmemesinin önemine değindi ve “Önümüzdeki seçimlerde gösterecekleri adaylarda kriter mutlaka bu olmalı. T.C. olarak bir takım mihrakların odak noktası olacağız. Kurtulma yolu yerlilik ve millilikten geçer” dedi.    -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ