Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Yenileme ve Atölye Açılışı

Yenileme ve Atölye Açılışı
  • 27.12.2019
  • 402 kez okundu

Defne Nimet-Fahri Öksüz T.A.L.’de bazı bölümler yenilendi, Mutfak Atölyesi oluşturuldu.

Yaklaşık 1 yıl önce vefat eden Antakyalı Hayırsever Fahri Öksüz’ün yaptırdığı Defne ilçesi Sümerler Mahallesi’ndeki Nimet Fahri Öksüz Teknik Anadolu Lisesi’nde yeni bölümler oluşturuldu, atölye kuruldu. Açılan yeni bölümler ve atölye nedeniyle okulda bir açılış töreni gerçekleştirildi. Nimet Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bazı bölümlerinin yenilenmesi ve yeni bir atölye açılması nedeniyle yapılan programa; Vali Yardımcıları İlçe Kaymakamı, İl Milli Eğitim Müdürü ile hayırseverlerin oğulları Zihni Öksüz ile Adnan Öksüz de katıldı.
Okula son teknoloji ile kazandırılan bölümler nedeniyle, idareci öğretmen ve öğrencilerin heyecanı dikkat çekti.
İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan da, Defne Nimet-Fahri Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Turizm ve Otelcilik Bölümü’ne katıldı ve Hayırseverler Adnan Öksüz ve Zihni Öksüz kardeşlere, destekleri için teşekkür etti.
Nimet Fahri Öksüz T.A.L.’de yeni bölümler ile bir Mutfak Atölyesi oluşturuldu. 3 Mutfak, 1 Servis, 1 Ön Büro ve 1 Kat Hizmetleri bölümlerinden oluşan Mutfak Atölyesi’nin açılışına; Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu ve Nursal Çakıroğlu, Hayırseverler Adnan ve Öksüz, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Defne İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Maarif Müfettişleri Başkanı Ahmet Bayar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Karasu ve Zülale Yılmaz, Memur-Sen Hatay İl Temsilcisi ve aynı zamanda Eğitim-Bir-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı İsmail Bayraktar, Türkiye Kamu-Sen Hatay İl Başkanı Hayrettin Şahin, Türk-Eğitim-Sen Hatay 1 Nolu Şube Başkanı Ömer Solgun, Okul Aile Birliği üyeleri, davetliler, okul idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Hayırseverlere plaket takdiminden sonra, açılış yapılarak atölyenin bölümleri gezildi. -Cemil Yıldız-

 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ