Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Yetenek Kapısı’na Davet Rektör Türkay Dereli’den

Yetenek Kapısı’na Davet Rektör Türkay Dereli’den
  • 10.07.2020
  • 141 kez okundu

“yetenekkapisi.org ‘a kayıt oldun mu?” diye soran İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin mesajı gençlere oldu: “Yetenek Kapısı’nda, yükseköğretimde okuyan ve mezun gençler, her ölçekten işveren ve üniversite kariyer merkezleri aynı platformda.”

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından kamuoyuna duyurulan, gençleri kariyerleri konusunda yönlendirme adına hayata geçirilen yetenekkapisi.org adlı yeni web tabanlı uygulamanın çağrısı, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’den geldi. Konuya ilişkin olarak kendi sosyal medya hesabı üzerinden gençlere seslenen Rektör Dereli, “Yetenek Kapısı’nda, yükseköğretimde okuyan ve mezun gençler, her ölçekten işveren ve üniversite kariyer merkezleri aynı platformda” dedi.
-NE VAR?-
Yetenek Kapısı aracılığı ile beraber, Öğrenci ve Mezunlar; profillerini oluşturup, özgeçmişlerini yükleyerek, işverenlere kendileri hakkında doğrudan bilgi verme imkanına sahip olurlar. Kariyer merkezleri ve/veya işverenler tarafından duyurulan kariyer fuarları / etkinlikleri ve ilgili eğitimleri inceleyebilir, başvuru yapabilirler. İşverenlerin profillerini / sundukları kariyer imkanlarını inceleyebilir, yayınlanan iş / staj ilanlarına sistem üzerinden daha etkin ulaşabilir, başvuruda bulunabilirler. Bununla birlikte, kariyer merkezlerindeki kariyer danışmanlarından randevu alabilir, üniversiteler ve işverenler ile iletişim kurabilirler. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ