Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Yıkık, dökük, kirli ve… Bu Tablo Yakışmıyor!

Yıkık, dökük, kirli ve… Bu Tablo Yakışmıyor!
  • 10.07.2020
  • 304 kez okundu

Vakıflar Genel Müdürlüğü uhdesinde yeniden projelendirildiği bilinen ve yıkılacağı günü bekleyen Antakya kent merkezindeki Vakıf İşhanı’nın son hali hem eleştiriliyor, hem utandırıyor.

Her gün yanı başından yüzlerce insanın geçtiği, Antakya kent merkezindeki Vakıf İşhanı, Büyükşehir Belediyesi ile Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasındaki ‘ne olacak’ tartışmaları ardından, hakkında alınacak son kararın uygulanma anını bekliyor.
Etrafını kapatan demir tentelerin birçok yerden söküldüğü ve içerisinde çok fazla kir ve çöpün biriktiği Vakıf İşhanı için bir an önce harekete geçilmesini isteyen vatandaşlar, kentin böylesi merkezi bir yerinde yaşanan bu bakımsız görüntünün utandırdığı konusunda hem fikir. Söylenenler de bu yönde…
J.Ç. >> İşe gidip gelirken Asi kenarından geçiyorum, doğal olarak da bu binanın yanından. Gündüz diye umursamıyorum, ama gece olsa geçemezdim. İçerisi çok pis. Boş şişeler ve daha bir sürü şey var. Sanırım birileri de kullanıyor bu terk edilmiş yeri. Bir kentli olarak şu durum beni utandırıyor utandırmasına da, bu kenti yönetenler ne düşünüyor?
H.B. >> Keşke tamamen kapatabilseler şu görüntüyü! En azından yokmuş gibi davranırdık! Düşünün ki, tam karşısında yeni bir müze için açılış hazırlıkları yapılıyor, ama diğer tarafta da bu! Tüm bakımsızlığı, kiri ve çöpüyle! Garip, ama kimse de umursamıyor! Ne belediye, ne de Vakıflar! Zaten kaderine terk edildiği her halinden belli değil mi?
K.N. >> Eski kentin bakımsızlığı ile bu bina acayip uyum içinde! Ben şikayetçi değilim! Bize ne halde olduğumuzu anlatıyor. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ