Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu

Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu
  • 04.12.2019
  • 198 kez okundu

Dörtyol’da yüzerken kalp krizi sonucu ölen başarılı LGS öğrencisinin adı bir okula verildi:

Doktor baba ile doktor anne çocuğu olan, 14 yaşındaki Bahadır’ın ailesi, okulun yapımına 620.000 TL katkıda bulundu.

İlimiz Dörtyol ilçesinde, geçen yıl yüzme havuzunda yüzdüğü sırada kalp krizi sonucu vefat eden 14 yaşlarındaki Yılmaz Bahadır Amaç adlı çocuğun adı bir okula verildi Ölen gencin doktor olan anne ile babası, okulun yapımına 620 bin lira destekte bulundu.
Dörtyol İlçesi Kuzuculu Mahallesi’nde yaptırılan anaokulunun açılışı da önceki gün gerçekleşti. Törende açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Karasu, okulun, 2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden, ‘Dörtyol İlk Kurşun Anaokulu’ ismiyle, mülkiyeti hazineye ait olan 2072 metrekare parsel üzerine 29 Kasım 2018 tarihinde yapılarak eğitim-öğretim faaliyetine başladığını, söz konusu okulun, zemin artı bir kat olmak üzere 6 derslik şeklinde düzenlendiğini ve okul için hayırseverler tarafından 620 bin Türk Lirası bağışlandığını kaydederek, “Okulumuzun adı, Yılmaz Bahadır Amaç Anaokulu olarak değiştirilmiştir. Okulumuz, 2019-2020 eğitim öğretim yılında faaliyete başlamıştır. Ailesine, okulumuza katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunar, saygılarımı arz ederim” dedi.
-İYİ Kİ VARSINIZ-
Ölen oğlu adına kurdukları Yılmaz Bahadır Amaç Kültür ve Eğitim Derneği’nin de Başkanı olan, hayırsever Dr. Bahadır Amaç ise; acı kayıplarından dolayı bu süreçte yanlarında olan, bir an bile yalnız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen belediyelere, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti ve “Yılmaz Amaç’ın anısını yaşatma adına bu okulu açma sürecinde emeği geçen herkese, iyi ki varsınız” dedi.
Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da konuşmasında, “Adını bu okulla ölümsüzleştir-diğimiz, yüreğimizde sonsuz sevgilerle yer alacak olan Yılmaz Bahadır Amaç evladımızın adını taşıyan okulumuzun açılışı için buradayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum“ dedi.
-BENİ ETKİLEDİ-
Vali Rahmi Doğan ise konuşmasında, çok duygusal bir ortamda açılış yapıldığını kaydetti ve şöyle devam etti:
“Burada olmak elbette ki beni de etkiledi. Bu hadiseyi duyduğum da, biraz önce okul bahçesinden içeri girdiğimde de, anne ve babanın ne kadar sevildiğini fark ettim. Törene katılanlara baktığımda, insanların gözlerinden; ailenin ne kadar kutsal olduğunu, ne kadar sevildiğini, değer verildiğini de anladım. Ben, anne ve babaya öncelikle başsağlığı diliyorum, Allah rahmet eylesin.
Evladımız herkesi etkilemiş. Evladımızın güzelliğini, başarısını, gözlerinin içindeki o parıltıyı gören insanın etkilenmemesi mümkün değil. Allah gani gani rahmet etsin. Ecel. Takdir-i İlahi. İnsanlar doğuyor, büyüyor ve bir müddet sonra da ölüyor. Bir imtihan süreci. Ben inanıyorum ki, bu değerli kardeşim, bu dünyadaki imtihanı başarıyla geçmiş. İnşallah ahiretteki imtihanında da başarılı olacaktır diye düşünüyorum. Tabi eski Hatay Milletvekilimiz İsmail Bey, bize böyle bir teklifle geldiğinde ve olayın da kamuoyunu ciddi etkilediğini düşündüğümüzde, biz de bu okula isminin verilmesine katkı sağladık. Okullarımız, evlatlarımızı yetiştirdiğimiz, geleceğe hazırladığımız, bizim için çok kıymetli olan varlıklardır.”
Dörtyol’daki anaokulu açılışına, Hatay Valisi Rahmi Doğan yanı sıra, Kilis Valisi Recep Soytürk (eski Dörtyol Kaymakamı) de katıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ