Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Yine Suçlamalar

Yine Suçlamalar
  • 22.03.2018
  • 1.853 kez okundu

ATSO Seçimleri öncesinde iki ekibin Başkan Adayı ve taraftarları üç gün önce el sıkıştı, “Birlik-Beraberlik” mesajları verdi…

ÇİNÇİN, karşı ekibi Hatayspor üzerinden eleştirirken, “Şeffaf değiller, ATSO’da nasıl olacaklar?” diye sordu ve Ali Kavak’a “Çiftlikbank Örneği” suçlaması yaptı!

KAVAK; Düzgün, şeffaf ve dürüst bir yönetim vadetti, ATSO’da çalışan kimsenin işten çıkartılmayacağı sözünü verdi, üniversite öğrencilerine burs verileceğini dile getirdi. Hikmet Çinçin; kuzenini, bacanağını ve kayın biraderini işe almakla suçlandı.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) seçimlerine 9 gün kala, iki başkan adayı ve taraftarlarının seçim çalışmalarında proje ağırlıklı anlatım yerine, birbirlerine yönelik suçlamalar ağırlıklı yer almaya devam ediyor.
Başkan Adayı Hikmet Çinçin, Ali Kavak’ı yanı sıra, Kavak’ın ekibinde yer alan Hatayspor eski ve mevcut yöneticileri Jan Baram, Sabit Karadeniz ile Aydın Toksöz üzerinden eleştirirken, “ATSO yönetiminde şeffaflıktan söz edenler, Hatayspor yönetiminde şeffaflıkta sınıfı geçememiştir” iddiasında bulundu.
Hikmet Çinçin, Hatayspor Kulübü ile eski Başkanı Jan Baram arasında imzalanan protokol ve Baram’ın şahsına yapılacak ödemelerle alakalı olarak şifahen bilgi talep etmesine rağmen Hatayspor yönetiminin kendisine bilgi vermediğini, bunun üzerine resmi yollardan bilgi talebinde bulunulduğunu, yine de cevap alınamadığının altını çizdi ve şu iddialarda bulundu:
“Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönetimine talip olan Sayın Aydın Toksöz de, Sayın Sabit Karadeniz de uzun yıllardır Hatayspor Yöneticisi olarak görev almaktadırlar. Bu yüzden kendilerinden hala cevap beklemekteyiz. 5.400.000 TL bedel için imzalanan protokolden mütevellit Sayın Jan Baram’a herhangi bir ödeme yapılmış mıdır? Yapılmışsa ne kadarlık bir ödeme yapılmıştır? Aldığımız duyumlar, Sayın Jan Baram’a 9.000.000 ila 10.000.000 TL arasında bir ödeme yapıldığı veya yapılacağı yönündedir. Neye istinaden Hatayspor bu kadar borçlandırılmıştır? Neden, Hatayspor’u 3. Lig’den 2. Lig’e çıkaran ve hala dernek üyesi olan başkanına tüm taleplerine rağmen bilgi verilmemektedir? Madem Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nı yönetmeye adaysınız, neden şeffaf olamıyorsunuz?”
Hikmet Çinçin, ATSO seçimleriyle hiç bir ilgisi olmadığı halde, rakibi Ali Kavak’ı, Samandağ’a AKİB olarak verdiği okul sözünü yerine getirmemekle suçlarken, “Kavak’ın Samandağ’a okul vaadi Çiftlikbank’a dönmüştür” suçlamasında bulundu.
KAVAK: Düzgün, dürüst, adil, şeffaf yönetim vaadi…
ATSO Başkan Adayı Ali Kavak ise, gittiği yerlerde ve toplantılarında, “yönetim şekli, proje tanıtımı” ağırlıklı konuşmalar yaparken, “ATSO’da işe alımlar liyakat usulüne göre yapılmalıdır. Söz veriyorum, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’na alanında uzman insanlar işe alınacak. Böylece Oda üyelerinin sorunları profesyonel ekiplerle çözüme kavuşacak” açıklaması yaptı.
Hikmet Çinçin ve ekibinin ortaya attığı ve son günlerde dile getirilen, “Ali Kavak kazanırsa, ATSO personeli işten atılacak” şeklindeki söylemlerin yanlış, mesnetsiz ve yalan olduğunu söyleyen Ali Kavak, toplantılarda “ATSO’daki çalışan arkadaşların çıkarılması söz konusu değildir” açıklamaları yapıyor. ATSO seçimi öncesi, toplantılarda ve görüşmelerinde “Birlik-Beraberlik” mesajları vermeye özen gösteren Ali Kavak, “Biz, toplumun öncülüğünü yaptığımız için, topluma örnek olmak zorundayız. Biz, seçimden sonra da her platformda bir araya geleceğiz. Kim görevi iyi yaparsa Allah ona görevi nasip etsin” diye konuştu. ATSO Başkan Adayı Ali Kavak, toplantılarda ayrıca, “Bizi birbirimize kırdırmaya çalışıyorlar. Ben bunları duymuyorum, umursamıyorum. Biz, her türlü eleştiriye açığız. Seçimden sonra yüz yüze geleceğiz. Bu yaklaşımlar doğru değildir. Görevimiz ve birinci önceliğimiz, Hatay’ın her kesimine en iyi şekilde hizmet etmektir ” şeklinde mesajlar verirken, meyve ve sebze halinde kabzımallarla toplantısında da katılımcılara hitaben, “Elleri emek kokan, emekçi kardeşlerimizi ziyaret ettik. Sorunlarını dinledik. Maalesef emeklerinin hakkı verilmemiş. Ali Kavak olarak söz veriyorum. Emeğinizin hakkının verilmesi için var gücümle çalışacağım” dedi.
Çinçin bursları kesti…
Ali Kavak, dönüşümlü başkanlığı döneminde, halen 100 üniversite öğrencisine burs verilirken, kendisi başkan oluktan sonra ise bu sayıyı 200’e çıkardığını ve Antakya’da 200 üniversite öğrencisine burs verdirdiğini hatırlattıktan sonra, “Ne olduysa, benden sonra Hikmet Çinçin geldi ve bursları kesti. Dolayısıyla, ATSO hiçbir üniversite öğrencisine burs vermez oldu” açıklamasında bulundu.
Çinçin yakınlarını işe aldırmış...
Bu arada, Ali Kavak ekibinin yürüttüğü çalışmalar sırasında bazı belgeler de ortaya atılarak, Hikmet Çinçin’in yakınlarını işe aldığı öne sürüldü. İddialara göre, Hikmet Çinçin, ANMOGEP bünyesinde olmak üzere, aralarında kuzeni, kayınbiraderi ve bacanağının da yer aldığı birçok yakınını işe aldırmakla suçlanıyor. Ali Kavak ekibi ise, ATSO ve yan kuruluşlarına alınacak kimselerin liyakata göre belirleneceğini, önceliğin de Şehit ve Gazi çocuklarına verileceğini belirtiyor. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ