Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,66 / Satış: 6,69
€ EURO → Alış: 7,28 / Satış: 7,31

‘Yol İzin Belgesi’

‘Yol İzin Belgesi’
  • 19.07.2019
  • 274 kez okundu

Seyahat için şart

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından “Önemli uyarı” başlığıyla yapılan paylaşımda, Hatay ve diğer kentlerdeki Suriyelilere uyarıda bulunuldu.

Milyonlarca Suriyeli sığınmacıya ev sahipliği yapan Türkiye, mevcut kalabalığın düzeni adına önceki gün bir duyuru yayınladı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuru, Suriyelilerin seyahat sırasında uyması gereken kurallara işaret etti. Açıklamada, kayıtlı oldukları ilden başka bir kente gitmek isteyen Suriyelilerin, İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne veya Valiliklerin belirlediği birimlere başvurarak, yol izin belgesi almasının zorunlu olduğu bildirildi.
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan paylaşımda, Geçici Koruma Yönetmeliği’nin 33. Maddesi gereği, Türkiye’deki Suriyelilerin, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün veya Valiliklerin yerine getirilmesini istediği hususlara uymakla yükümlü olduğu kaydedildi. Aksi tutum ve davranışların, kamu düzeninin bir gereği olan bu yükümlülüklerin ihlali anlamına geleceğinin belirtildiği açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
“Kamu düzenini bozmak Geçici Koruma Yönetmeliğinin 8. maddesi gereğince geçici korumanın iptal sebeplerindendir. Bu kapsamda kayıtlı olduğunuz ilden başka bir kente gitmek istiyorsanız İl Göç İdaresi Müdürlüğüne veya valiliklerin belirlediği birimlere başvurarak yol izin belgesi almanız zorunludur. Aksi takdirde geçici korumanın iptali de dahil olmak üzere hakkınızda adli ve idari işlem yapılacaktır.”
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ