Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

Yollar Süslü Kadınların…

Yollar Süslü Kadınların…
  • 24.09.2019
  • 808 kez okundu

Mesaj: “Egzoz kokusuna karşı PARFÜM, Araç gürültüsüne karşı KAHKAHA”

Dünyada 14 ülkede, aralarında ilimiz Hatay’ın da bulunduğu 115 şehirde Pazar günü gerçekleşen “Dünya Otomobilsizler Günü” kutlamasında ‘Süslü Kadınlar’, bisikletleriyle yollardaydı. Pazar günkü etkinlik, saat 17.00’de, köprübaşındaki Hatay Büyükşehir Belediyesi taş binası önünde başladı. Süslü Kadınlar, bisikletleriyle, Atatürk Caddesi üzerinden; Vali Göbeği, Orman İşletmesi, Yavuz Selim Caddesi, İzzet Güçlü Caddesi ve İnönü Caddesi olmak üzere, Kışlasaray Mahallesi ve Mehmet Yeloğlu Köprüsü’nden köprübaşına kadar devam etti.
Etkinliği koordine eden Nidal Yıldız, etkinliğin, bağımsız ve gönüllü kadınlar tarafından yapıldığını belirterek şu mesajı verdi:
“Bisiklet, çevreyi kirletmeyen, doğa dostu bir ulaşım aracı. Dünyanın gündeminde yer alan iklim değişikliğinin, çevreyi ve doğayı kirletmemizin nedeni, biz insanlarız. Doğanın dengesini bozduk ve şimdi bunu nasıl durduracağımızı düşünmemiz gerekiyor.
Bisiklet, yoğun kent trafiğine çözüm olabilir ve artık bir ulaşım aracı olarak algılanmalı. Eğer uygun bisiklet politikaları ve yolları olursa, işe veya ulaşacağımız yere rahatlıkla bisikletle gidebiliriz. Buna dikkat çekebilmek amacıyla süslendik ve bisikletimizle yollara çıktık. ‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ kapsamında yapılan ‘Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’ne vurgu yapmak istiyoruz.
Hatay’da bisiklete binen kadınlar olarak, motorlu taşıtların olmadığı yollarda bisiklete binmenin ne kadar keyifli olduğunu göstermek için bir araya geldik. “Egzoz kokusuna karşı parfüm kokusu” diyeceğiz ve yollarda araç gürültüsü değil, bizim kahkahalarımız olacak.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ