Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,75 / Satış: 7,79

Yöneticiler Üzerinden Hatayspor’a Zarar!

Cemil Yıldız
Cemil Yıldız
  • 05.09.2018
  • 1.359 kez okundu

Bir süredir, gerek sosyal medya ve gerekse değişik platformlarda Hatayspor Kulübü’ne yönelik, yöneticiler üzerinden adeta bir yıpratma kampanyası dikkat çekiyor. ‘Eleştiri’ adı altında öylesine suçlamalar, hatta kimi zaman aşağılamalar, hakaretler yapılıyor ki, bu durum Bordo-Beyazlı camianın gerçek sevdalılarını üzüyor.

Bilerek ya da bilmeyerek, yapılanın Kulübe zarar verdiğinin hesabı belli ki yapılmadan eleştiri sınırlarını zorlayan bu suçlamalar; tartışmalara, aşağılamalara ve hakaretlere kadar varabiliyor. Örneğin, yöneticiye “Hırsız” yakıştırması çok ağır bir suçlamadır. Rencide edicidir, gurur, onur kırıcıdır, kişiliğe saygısızlıktır.
Gökhan Zan gibi, ünü Türkiye sınırlarını aşmış Avrupa ve Dünya futbolcusu bir milli futbolcu eğer Hatayspor’un dış transferine yön vermek üzere için haftalardır, aylardır, geceli-gündüzlü çalışıyor, günde zaman zaman 13-15 saatini ayırıyor, bunu da karşılıksız yapıyorsa, içimizden yetişmiş bu evladımızla gurur duymalıyız. Onu onore etme yerine tartışmaların bir parçası haline getirirsek, önce Hatayspor’a kötülük etmiş oluruz.

Hatayspor’da hiçbir yönetici ve sorumlu bunu hak etmiyor.

Şöyle bir geriye bakacak olursak… 3 sezondur, Hatayspor tarihinin en parlak ve en başarılı dönemleri yaşanıyor. Buna rağmen eleştiri sınırlarını aşan hakaretler sahada, sosyal medyada ve değişik platformlarda yapılıyor.

Dikkat çeken bir konu da, Hatayspor’un borcunu sıfırlayıp şampiyon yapan yöneticiler eleştiriliyor, Hatayspor’un tüm gelirlerine temlik koyup, alacağını faiziyle tahsil eden bazı eski yöneticiler ise övülüyor. Bu doğru bir yaklaşım mı? Bu mevcut yöneticiye saygısızlık değil mi?

Bir yönetici çocuğu Adana Balcalı Hastanesi’nde yatıyor. Operasyon geçirecek. Operasyon sabahı Adana’da evladının yanında olması gerekirken, o, Karabükspor maçı öncesi Antakya Atatürk Stadı’nda TFF heyetine stadı gezdiriyor. Karabük maçının Antakya Stadı’nda oynatılması için kulis yürütüyor, çalışanlarla ilgileniyor, çalışmaların tamamlanması adına teşvikte bulunuyor. Yöneticimiz, hasta evladının yanına gitmek yerine, zamanını ve parasını Hatayspor için feda ederken, öte yanda birileri çıkıyor ve bu yöneticimize “Hırsız” yaftalaması yapıyor.

Beyler, biraz vicdan…Bu anlayışla gün gelir Hatayspor’a yönetici bulamazsınız..

Hatayspor’da tüm işlerin iyi gittiğini söylemek doğru değil. Ancak kurumsallık adına, profesyonel yönetim adına son süreçte çok adım atıldığını hepimiz görmekteyiz. Özlenen yönetim ve kurumsallık için biraz daha zamana ihtilaç varken, bu konuda motive edici samimi eleştirilerde bulunmak varken, yerden yere vurmak, kırmak, dökmek neden?

Halk arasında, “Susuyorsak eğer asaletimizdendir” diye bir söz vardır. Hatayspor’un mevcut kişilikli, onurlu yöneticileri, sorumluları da acımasız suçlama ve hakaretlere bugün eğer ses çıkarmıyorlarsa, biline ki bunun içindir..

Birilerinin tetikçiliğini yapmanın, hele hele Hatayspor’da oynamış, kaptanlık yapmış bir eski futbolcuya da yakışmadığını da belirtmek isterim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ