Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

“Yükseliyoruz Mardin” ile

“Yükseliyoruz Mardin” ile
  • 01.04.2019
  • 307 kez okundu

Balon Turizmi yapılacak…

Bu yıl 5 milyon turistin hedeflendiği antik kent Mardin’de, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nce hayata geçirilen balon turizmi start alırken, teleferik projesinin beklendiği Antakya gibi bir diğer antik kent de ‘olur mu?’ diye soruyor.

Antakya gibi, tarihi derinliği ve kent kimliğini oluşturan taş evleriyle dikkat çeken, her sene yerli-yabancı çok sayıda turisti ağırlayan Mardin, sahip olduğu görseli havadan sunma projesini hayata geçirdi. ‘Yükseliyoruz Mardin’ Projesi ile kent turizmine ‘balon turizmini’ de ekleyen Mardin adına konuşan, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, “Startını verdiğimiz uçan balonla, Mardin’i farklı etkinliklerle tanıtmış olacağız. Sloganımız, ‘Yükseliyoruz Mardin’. Bu, bütün rakamlarımızı yükseltecek bir çalışma. Gelen turist kazancı, yatırımı ve istihdamı artıracak” diye konuşurken, projeyi hayata geçiren firma yetkilisi Ömer Kafkas ise
“Genelde sabah erken saatlerde gerçekleşiyor. Saat sıkıntısı yok. 20 kişi havalanabilir. Bölgede güvenlik algısının güzel olması 3 milyon turizm rakamını yakalattı. Hedef 5 milyon. Bunun için önemli bir ivme sağlayacak” dedi.
Gelişmeyi izleyen Antakya ise kendi görselinde bu tür bir çalışmanın hayata geçip geçmeyeceğini sorguluyor. Tabi kentteki güvenlik durumunun böylesi bir turizm açılımına izin verip vermeyeceğini de!
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ