Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Yurtdışındaki Vatandaşlarımız Mahsur ve Mağdur

Yurtdışındaki Vatandaşlarımız Mahsur ve Mağdur
  • 01.04.2020
  • 354 kez okundu

Milletvekili Topal, salgın dolayısıyla ülkemize dönemeyen on binlerce vatandaşımızın, devleti yanında görmek istediğine vurgu yaptı.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Meclis oturumunda yaptığı konuşmada, yurtdışındaki on binlerce vatandaşımızın koronavirüs sebebiyle mahsur ve mağdur kaldığını söyledi, devleti yanlarında görmek istediğini vurguladı.
Koronavirüs sebebiyle ülkemize dönemeyen vatandaşlarımızın sorunlarını bir kez daha TBMM gündemine getiren Milletvekili Topal, “Her vatandaşımız, devleti yanında görmek ister. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı rahatlatan bir açıklama yapmamız gerekiyor. Buradaki ailelere yardım yapmamız gerekiyor” dedi.
Milletvekili Topal, konu ile ilgili konuşmasında şunlara yer verdi:
“Daha önce de dile getirdim, bir kez daha dile getiriyorum ve iktidara sesleniyorum. Milyonlarca vatandaşımız var yurt dışında. Özellikle Orta Doğu’da, Suudi Arabistan’da, Kuveyt’te, Katar’da sadece benim memleketim Hatay’dan 40 bin vatandaşımız var, 40 bin işçi. Oradaki vatandaşlarımız işsiz kaldı. Dolayısıyla buradaki ailelerine para gönderemedikleri için, aileleri de sıkıntı yaşıyor, mahsur ve mağdur durumda. İktidara bir kez daha sesleniyorum. Lütfen, yapılan yardımlardan kendilerine de yardım yapalım ve oradaki vatandaşlarımızı, mağdur olan vatandaşlarımızı, mahsur kalan vatandaşlarımızı Türkiye’ye getirelim.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ