Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

“Yürüyüşümüzün meşruiyetine gölge düşüremeyecekler”

“Yürüyüşümüzün meşruiyetine  gölge düşüremeyecekler”
  • 07.07.2017
  • 1.088 kez okundu

“Bu ülkede adalet var diyemeyenler, iftira ve karalama yapmayı yürüyüşümüze karşı tek mücadele yöntemi olarak görmektedirler” diyen Hilmi Yarayıcı, yapılan karalamaların yürüyüşün meşruiyetine gölge düşüremeyeceğini söyledi.

9 Temmuz’da İstanbul’da sonlanacak olan ‘Adalet Yürüyüşü’ne omuz veren isimlerden biri olan, CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, “Adalet Yürüyüşümüzün başladığı günden bu yana çığ gibi sürekli büyümesi, iktidar ve yandaşlarının kimyalarını bozmaktadır. Çıkıp, basit bir şekilde ‘Bu ülkede adalet var’ diyemeyenler, iftira ve karalama yapmayı yürüyüşümüze karşı tek mücadele yöntemi olarak görmektedirler” dedi.
-FETÖ SUÇLAMASI-
Yürüyüşün her adımına eklenen ‘adalet’ beklentilerini değerlendirirken, iktidarın CHP’ye yönelik ‘FETÖ’ suçlamalarını sert bir dille reddeden Yarayıcı, şunları söyledi:
“Cemaati ‘darbeye cüret edecek’ kadar besleyip büyüten, Adil Öksüz’e tutuklama kararı veren hakimi dahi sürgüne gönderecek kadar halen cemaate kol kanat geren bu iktidar değilmişçesine, bizlere yapılan ‘FETÖ’nün direktifleriyle hareket’ ettiğimiz yönündeki suçlamalar, bir iftiradan öte utanmazlıktır. Hele cemaatin bankalarından çektikleri kredilerle yalılarda oturanların, bu iddialarda bulunabilmelerini niteleyecek bir söz henüz sözlüklerimizde yer almamaktadır.”
-GÜLÜP GEÇERİZ-
Söz konusu iddialar için, “Bu iddiaların hiç birinin ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. En çok gülüp geçeriz” diyen Yarayıcı, şöyle devam etti:
“Ancak son günlerde, gerek iktidar gerekse de yandaşlar, daha tehlikeli bir oyunu sahnelemeye başlamışlardır. Bu kirli oyun, ‘ekmek kadar temiz, su gibi aydın’ Adalet Yürüyüşümüzü kriminalize etme üzerine kurgulanmaktadır. Yürüyüşümüzde ‘terör örgütü üyelerinin’ yer aldığı, ‘yürüyüşte DHKP/C marşları söylendiği’ gibi provakatif suçlamalar yöneltilmektedir. Son olarak CNN TÜRK’te ‘Türkiyenin Gündemi’ adlı programa hukukçu sıfatıyla katılan Derya Yanık adlı konuşmacı, ismimi zikrederek; ‘DHKP/C marşları’ söylettiğimi iddia etmiştir.
Öncelikle… Söylenen marş, daha ben doğmadan, askeri bir marştan uyarlanan ve 50 yıldır hemen her gösteride söylenen ‘Gündoğdu Marşı’dır. Konuşmacı çamur atmadan önce, 3 dakikalık araştırma yapabilme beceri ve zekasını gösterebilseydi, bu marşın ne olduğunu da öğrenebilirdi. Ancak iftira ve karalamalardaki amacın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu adaletsiz hukuk düzenini cemaatle birlikte inşa eden ve bugün hukuku bir silah olarak kullananlara itirazımızla başlattığımız yürüyüşümüzün, milyonların inancı ve desteğiyle her geçen gün büyümesi egemenleri ve yardakçılarını rahatsız ediyor.”
-SORUMLUSU SİZSİNİZ-
“Kimse boşuna çabalamasın” diyerek sözlerini sürdüren Yarayıcı, CHP’yi terörle birlikte anmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğine işaret etti, sözlerini ise şöyle noktaladı:
“Oysa bizim tek bir talebimiz var; Adalet… Tıpkı fiilen ölüme terkedilen Nuriye ve Semih’in işlerine geri dönme isteklerindeki gibi basit ve yalın.
Buradan iktidarı ve yandaşlarını uyarıyorum. Partimizi ve Yürüyüşümüzü kriminalize etme oyunlarınız, provokasyonlara zemin hazırlamaktadır. Neden olacağınız provokasyonlarda tek bir yurttaşımızın burnu dahi kanasa sorumlusu siz olacaksınız.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ