Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,14 / Satış: 8,18

Yüzde yüz biten tek baraj bile yok!

Yüzde yüz biten tek baraj bile yok!
  • 26.03.2019
  • Yüzde yüz biten tek baraj bile yok! için yorumlar kapalı
  • 1.132 kez okundu

Başkan Savaş, son günlerde ülke gündemini meşgul eden, Hatay’daki baraj sayıları ile ilgili konuya açıklık getirdi…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, son günlerde ülke gündemini meşgul eden ‘Hatay’daki baraj sayısı’ ile ilgili konuya açıklık getirdi ve ilimizde, yüzde yüz biten tek bir barajın olmadığına vurgu yaptı.
Hatay’da yayın yapan 8 radyonun ortak yayınında, Gündem Müzakere Programı’nın konuğu olan Başkan Savaş, ‘zamanın değil, hakikatin adamı’ olduğunu, doğrular neyse onu söylediğini belirtti ve şunları dile getirdi:
“Şu anda Hatay’da biten baraj yok. Acaba Cumhurbaşkanımıza kim verdi bu bilgiyi? Sadece 4 tane baraj hamlesi var! Karaçay Barajı için 2017’de ‘bitti’ dediler, Kasım ayında açılışını yaptılar, ancak gövdesi ile dağ arasında su kaçağı var ve dakikada 250 litre su kaçırıyor. Arıtma tesisi, depoları ve isale hattı bitmedi. Biten barajı bize teslim etmeleri lazım. Çünkü bu baraj, içme suyu ve sulama amaçlı kullanılacak. Ancak bize teslim edilen bir şey olmadı. ‘Reyhanlı Barajı bitti’ dediler, ancak bitmedi. Su yok, gövde yok, hatta kamulaştırılması bile yapılmadı. Tahtaköprü Barajı’nın gövde yükseltme çalışmaları bitmedi. Amik Ovası’ndaki mağduriyetin sebebi budur. Dostluk Barajı’nın temeli atıldı, ancak sadece 2 hafta çalışma yapıldı, sonra yapılmadı. Aslantaş Barajı’nın etrafında etüt yaptık ve 13 noktadan kanalizasyon karışıyor. Bu kirli suyu İskenderun halkımıza veremeyiz. Yüzde 100 biten bir tane bile baraj yok. Amik Ovası’ndaki bölge de acilen afet bölgesi olarak ilan edilmeli.”
Ülkede beka değil yönetim sorunu var…
31 Mart seçimlerinin sadece yerel seçim olduğunu, programdaki konuşmasında belirten Başkan Savaş, “Ülkede beka sorunu var diyorlar. 17 yıldır aynı iktidar tarafından yönetilen bir ülkede, iktidar sahipleri ‘beka sorunu var’ diyor, ama vatandaşlarımız buna inanmıyor. Beka sorunu varsa, bunu iktidar değil, muhalefet söylemeli. Ancak ülkenin yönetim sorunu var. Bu sadece bir yerel seçim. Partilerden ziyade, adayların önemli olduğu bir seçim” şeklinde konuştu.
Suriyelilerle ilgili yaptığı açıklamalara yeniden değinen Başkan Savaş, Hatay’ın geleceğini Hataylıların belirlemesi gerektiğini bir kez daha yineledi ve kamuoyunun bu konudaki duyarlılığını dile getirdiğini ifade etti. Şehrin ekonomisinin daraldığını ve işsizlik sayısının her geçen gün arttığını da sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Biz, Suriyelilere düşman değiliz. Ancak savaş bittikten sonra ülkelerine dönmelerini istiyoruz. Devlet büyüklerimize sadece bunu söyledik” dedi ve Hatay halkının düşüncesinin bu olduğunu dile getirdi. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ