Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,80
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Zamlara karşı önlem!

Zamlara karşı önlem!
  • 02.02.2019
  • 1.662 kez okundu

Valilik; Ticaret İl Müdürlüğü, Belediyeler ve Vergi Dairesi’nden ortak bir ekip oluşturdu, Hatay ili genelinde semt pazarı, sebze hali, manav ve marketlerde meyve-sebzede fiyat denetimleri başlattı.

Hatay Valiliği koordinesinde; Ticaret İl Müdürlüğü, Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı, Hal Müdürlükleri ve Belediye Zabıta Birimleri ile birlikte ilimiz genelindeki hallerde, semt pazarlarında, market ve manavlarda sebze ve meyve fiyatlarıyla ilgili denetimlere başlandı.
Hatay Valiliği, 31 Ocak Perşembe gününden itibaren; Sebze hali, semt pazarları ve marketlerde yapılan denetimlerde, girdi maliyeti ve kur artışı gibi değişimlerinden etkilenmemesine ve haklı bir gerekçe olmamasına rağmen, tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında artış yapanların tespitine ve buna yönelik yasal işlemlere başlanıldığını duyurdu.
İlk günkü denetim raporu şöyle:
“Patlıcan, domates, biber, soğan ve patates gibi 19 temel gıda ürünü başta olmak üzere, mevsimsel toplam 31 ürünün yer aldığı listenin alış ve satış faturaları incelenmiştir. Denetimler sürdürülecektir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ