Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,63 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Zarar büyük ama… Dayanışma da büyük

Zarar büyük ama… Dayanışma da büyük
  • 28.10.2020
  • 321 kez okundu

“Her şeye rağmen hayatlarımızı normal seyrinde yaşayamayız” diyen Arsuz Dayanışma Ağı, bölgede yaşanan yangınların zararı noktasında bir şeyin altını özenle çizdi… “Herkesin yapacağı bir şeyler var.”

Hatay’ın Arsuz ilçesinde yaşanan orman yangınlarının ardından ‘imece’ usulü örnek bir dayanışma ortaya koyan Arsuz Dayanışma Ağı, “Öyle durup seyretmekle olmuyor. Bir şeyler yapmalı” derken, herkesi desteğe ve katkı vermeye çağırdı.
Yangın sonrası yaşanan zararı fotoğraflayan Ağ adına yapılan paylaşımda verilen mesaj ise şöyle oldu:
“Her şeye rağmen, hayatlarımızı normal seyrinde yaşayamayız. İnsanların nerdeyse tamamının açlıkla, işsizlik ile karşı karşıya olduğumuzun bilincindeyiz. Dağ yandı, evler, hayatlar yandı. Doğa küle döndü. Hayatı ve doğayı yeniden yeşertecek gücün insanda olduğunu hatırlayalım.
Toplumsal birer varlık olduğumuzu unutup, nerdeyse her birimizin kendi dört duvarında ve kimseyle temas etmeden yaşadığımız bir gerçek. Ama her bir bireyin, bu yaşananlara karşı yapacağı, söyleyeceği bir şey var. Dayanışmanın gücüyle acıları paylaştıkça, bunun büyük bir yük olmaktan çıktığını unutmayalım. Bu yüzden diyoruz ki, herkesin yapacağı bir şeyler var.” Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ