Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Zeynep-Naim Gülbol’dan, Ahşap Yakma Sanatı Öğretisi

Zeynep-Naim Gülbol’dan, Ahşap Yakma Sanatı Öğretisi
  • 21.02.2020
  • 1.272 kez okundu

Hatay Gastronomi Evi’nden, unutulmaya yüz tutmuş sanatları geleceğe taşıma hamlesi

Hatay Gastronomi Evi, ilimizin leziz yemeklerini tanıtmanın yanı sıra biz dizi etkinliğe ev sahipliği yaparak şehrin sosyal ve kültürel yönünün güçlenmesine de olanak sağlıyor. Hatay Gastronomi Evi unutulmaya yüz tutmuş sanatlardan bir tanesi olan ahşap yakma sanatının geleceğe taşınmasına vesile olmak amacıyla önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Zeynep ve Naim Gülbol ile Ahşap Yakma Sanatı adlı etkinlikte birbirinden güzel eserler yapma imkânı yakalayan konuklar, bu sanatın yaşatılmasına vesile olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek Hatay Gastronomi Evi’ne teşekkür etti.
Etkinlikte Prof. Dr. Nazan Savaş da ahşap yakma sanatını deneyimledi. Zeynep Gülbol etkinlikte yaptığı konuşmada ahşap yakma sanatının 18. yüzyıldan bu yana var olduğunu ifade ederek bu sanatın dünyanın farklı yerlerinde de icra edildiğini belirtti. Gülbol, bu etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan başta HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Prof. Dr. Nazan Savaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.  Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ