Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Zeytindalı Korosu Konseri

Zeytindalı Korosu Konseri
  • 13.04.2019
  • 451 kez okundu

18 Nisan Perşembe Günü…

15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Altınözü Kaymakamlığı ve İl Kültür Müdürlüğü organizasyonuyla, Antakya Kültür Merkezi’nde Altınözü Zeytin Dalı Korosu Konseri gerçekleştirilecek. 18 Nisan Perşembe akşamı saat 20.00’daki konserle ilgili olarak Altınözü Kaymakamlığı’ndan şu bilgilendirme yapıldı:
“Kaymakamlığımız bünyesinde ve destekleriyle 2017 yılı Şubat ayında kurulan Zeytin Dalı Korosu, adını, ilçeyi simgeleyen ve her tarafını saran zeytin ağaçlarının dallarından, zeytin zenginliğinden almıştır. 30 korist ve 10 kişilik orkestradan oluşan Zeytin Dalı Korusu; farklı din, dil, ırk, mezhepler ve kültürlere sahip üyelerden oluşmaktadır. Koromuzun üyeleri, Altınözü’nün çeşitli yerlerinden, kurumlarından ve farklı meslek gruplarından bir araya gelmektedir.”
Kaymakam Bülent Uygur, koro ile ilgili şu bilgiyi verdi:
“Zeytin Dalı Korosu, adını, Altınözü’nün zeytin zenginliğinden alıyor. Bu bölgeyi simgeleyen ve her tarafını saran zeytin ağaçları dallarının, koromuza yakışacak en güzel isim olduğunu düşündük. Zeytin Dalı Korusu; her dinden, dilden, ırktan insanların oluşturduğu bir müzik grubudur. İlçemizde yaşadığımız bu hoşgörü ortamını, müziğimizle paylaşmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda, 15-22 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Hatay Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konsere tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ