Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

Ziyaret, Emniyet Müdürüne

Ziyaret, Emniyet Müdürüne
  • 15.09.2017
  • 1.010 kez okundu

Hatayspor-Kastamonu maçındaki tribün olayları sonrası Taraftarlar Derneği görüşlerini açıkladı.

Hatayspor Taraftarlar Derneği Yönetimi, Lig’deki Kastamonuspor maçı sırasında açık tribünde yaşanan bazı olayların ardından seyircilerin polis tarafından stat dışına çıkarılması olayıyla ilgili görüşlerini kamuoyuna açıkladı.
Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin ile Yardımcısı Hasan Yetmez ve iki yönetici dün sabah Emniyet Müdürü Kamil Karabörk’e bu konudaki görüş ve istekleri iletme yanı sıra maçta yaşanan polis uygulamasının tasvip edilmediği ile ilgili bir ziyaret gerçekleştirdi.
Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin, Başkanvekili Mehmet Deviren, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Yetmez ve Hasan Hamşo, dün Emniyet Müdürlüğü binasında, günün anısına Emniyet Müdürü Karabörk’e Bordo-Beyaz bir atkı hediye ederek çalışmalarında başarı dileğinde bulundu. Gerçekleşen ziyarette, geçtiğimiz Kastamonuspor maçında maraton tribününde meydana gelen nahoş olayları tasvip etmediklerini belirten Ergin, meşale yakan-torpil atan kişilerin kendi dernekleriyle ilgili olmadığını, yasal olarak ceza almalara karşı olmadıklarını belirterek şunları söyledi:
“Biz, uzun yıllardır tribünde Hatayspor’u centilmence destekleyen taraftarlarız. Antakya’ya gelen rakip taraftarları çiçeklerle karşılayıp en güzel misafirperverliği gösteriyoruz. Kastamonuspor maçında bizden kaynaklanmayan sorun nedeniyle polisimizle karşı karşıya getirilmek istendik. Torpil patlatan kimselerin bizimle bir ilgisi yoktur. Biz daima Emniyet teşkilatına yardımcı olmuşuzdur. Bundan böyle de olmaya devam edeceğiz.”
Hatay İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk de, Taraftarlar Derneği’nin yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek sohbet esnasında şu konuşmayı yaptı:
“Taraftar, elbette spor müsabakalarının rengidir, güzelliğidir. Ancak yasaların dışında meşale, torpil, kesici alet ve küfür gibi diğer sporseverlerin huzurunu bozan hiçbir eyleme duyarsız kalamayız.
İlgili Bakanlıkların genelgesi doğrultusunda maçlarda her türlü tedbiri almaktayız. Suçlu tribünden alınarak yasal işlem yapılır ve gereken ceza ile bu tür kişiler statlardan uzaklaştırılır. Suçlu ile sade taraftarı aynı kefeye koymayız. Bundan böyle görevlilerimize, dernek yönetimi ve tribün liderleri yardımcı olacak. Birisi meşale yaktıysa, torpil attıysa taraftarımız suçluyu emniyet görevlilerine bildirsin. Böylece suçlu ile suçsuz taraftar ayrıştırılsın.
Hatayspor maçlarında seyircilerimizin Hatay insanına yakışır centilmence takımını destekleyeceklerine inanıyorum. Sezon boyunca Hatayspor’a ve taraftarlarına başarılar diliyorum.”
Karşılıklı görüş alışverişinin yaşandığı ziyaret verimli bir ortamda gerçekleşirken, bundan sonraki maçlarda yapılması gereken tedbirler konusunda fikir birliği oluştu. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ