Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

‘Gücümüzü halktan ve Hak’tan alıyoruz’

‘Gücümüzü halktan ve Hak’tan alıyoruz’
  • 25.02.2019
  • 545 kez okundu

Başkan Savaş; Belen’de coşkulu atmosferde seçim bürosu açılışı gerçekleştirdi …

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Belen’de Millet İttifakı Seçim Bürosu açılısını gerçekleştirdi. Coşkulu kalabalıkla ve yoğun katılımla gerçekleştirilen açılışta Başkan Savaş’ın yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Millet İttifakı Belen Belediye Başkanı Adayı Hayri Yüksel, CHP ve İYİ Parti yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.
Başkan Savaş, açılışta yaptığı konuşmada güçlerini halktan ve haktan aldıklarına vurgu yaptı. İttifakın Hatay’da çok hızlı ve tempolu bir şekilde devam ettiğini söyleyen Başkan Savaş, “Sizler gönlü bizimle ve fiili olarak bizimle yol almak için uğraşıyorsunuz. Belen bizim için çok önemli. Herkesin yolu buradan geçiyor. İlçe bakanlarımız ve bütün çalışan arkadaşlarımız ile Belen’e çok hizmet yaptık. Oy versin veya vermesin, başka partili olsun hiç fark etmeden Türk bayrağının altında huzur isteyen, mutlu olan, vatandaşlık görevini yapan ve yönü Ankara’ya dönük hizmet etme aşkı ile olan herkese bugüne kadar hizmet ettik.
Belen bizim gözbebeğimiz. Belen’in Osmanlı’dan beri ne kadar değerli ve ne kadar stratejik konumda olduğunu biliyoruz. Hatay Türkiye’nin gözbebeği serhat bir şehir. Ayrıca Hatay jeolojik, jeostratejik ve jeopolitik açıdan Doğu Akdeniz ve Ortadoğu’nun tam ortasında, bir çok planın içinde olduğu ve derin yapıların gözünde olan bir şehir. Buranın da her an karışmasını isteyen içerde ve dışarıda insanların göz koyduğu bir yer. Hatay’ın her tarafını tutmamız lazım. Milletin kol kola, el ele ve omuz omuza vererek birlikte hareket etmesi lazım. Ve birbirlerine sarılmaları lazım. Biz, insanımızı seviyoruz. Eğer yüce rabbimizi biliyorsak, onun kullarına yaptıklarını biliyor ve onun bu şehir ile ilgili dizaynına inanıyorsak bu şehirdeki bütün renkleri kucaklamamız ve onlarla omuz omuza birlikte olmamız lazım. Kardeşimize, eşimize, çocuğumuza, anamıza , akrabalarımıza, isçilerimize, bayrağımıza, şehrimize, ülkemize ve vatanımıza sarılalım” dedi.

Doğruları söylemeye devam edeceğiz …

Millet İttifakı ve büyükşehirden umudunu kesenlerin başka noktalara gittiğini belirten Başkan Savaş, konuşmasında şunlara yer verdi: “Biz dedik ki arkadaşlar Suriye ve Suriyeliler konusunda Bunlar bizim din kardeşlerimizdir, komşumuzdur, geçmişte de vatandaşımızdır. Osmanlı döneminde aynı devletin milletiydik. Suriye’de savaş ortamından kaçarak bize sığınmışlar. Biz onları barındıralım, yedirelim, içirelim, sağlıklarına bakalım, eğitelim burada bir problem yok. Ama savaş bittiği zaman bu kardeşlerimiz vatanlarına gitsinler. Bu söylemlerim bazılarını rahatsız etti. Lütfü Savaş’a soruşturma açtılar. Hâlbuki bu benim düşüncem değil. Bu sizlerin de düşünceniz. Ben sizlerin düşüncelerinizi dile getiriyorum. Siz ne düşünüyorsanız ben onu düşünüyorum. Sizin ne hasretleriniz, ne sıkıntınız varsa benim de sıkıntım var. Siz evlatlarınız için nasıl bir gelecek düşlüyorsanız ben de aynısını düşünüyorum. Bunu düşünmezsem sizin temsilciniz olamam. Robot gibi 5 yıl belediye başkanlığı yaparım ve çekip giderim. Bu coğrafyanın robot gibi bir belediye başkanına ihtiyacı yok. Adam gibi bir belediye başkanına ihtiyacı var. Sizinle birlikte olacak sizinle dertli dertli geleceğe emin adımlar atacak bir belediye başkanına ihtiyacınız var.
Her ilçenin birbiri ile kardeş olmasını istiyoruz. Biz doğruları söylemeye devam edeceğiz. Bizim huzura ihtiyacımız var. Biz geleceğe huzurla ve güvenle yürümek istiyoruz. Biz Kurtuluş mücadelesini birlikte vermişiz. Dün çorbada tuzu olmayanlar bugün yemekte ve sofrada gözü olsun istemiyoruz. Bizim geçmişimizi bilmeyenleri bizim geleceğimizi hazırlayacak belediye başkanlarını seçme hakkı yoktur. Dün bana Suriye bayrağı dikecek diyenler, bugün Suriyelilerin oyuna muhtaç oldular. Bizim Suriyeli kardeşlerimiz ile bir problemimiz yok. Bizim din kardeşlerimizdir biz onları seviyoruz. Ama Suriyeli kardeşlerimizi savaş bitene kadar bakalım, savaş bittikten sonra da herkes kendi ülkesinde huzur içerisinde yasasın.”

Köylerimiz beton asfalt ile tanıştı …

Belen’deki hizmetleri hakkında da bilgi veren Başkan Savaş, “Benden önce Belen’de su sorunu vardı. Akan suya en az %20 kanalizasyon suyu karışıyordu. Biz önce bütün kanalizasyonunuzu yaptık. Daha sonra içme suyunuzu yaptık. Bütün terfi hatlarınızı sıfırladık. Ve köylerimiz ilk defa beton asfalt ile tanıştı. Hangi köy ne kadar oy vermiş diye bakmadık. Bugüne kadar Belen’e anamızın elini öper gibi hizmet yaptık. Tertemiz, hile olmadan, sahtekârlık yapmadan yaptık. Belen’in daha çok hizmete ihtiyacı var. Beni Mecliste yalnız bırakmayın. Kanalizasyonunuzu yaparken İskenderun’ daki arıtma tesisine vermek istedik. İsale hattı yapalım dedik. Bunu yapmak içim meclise karar getirdik. Şu anki benim rakibim Belen’e terfi hattına gerek yok dedi. Ve Hayır oyu kullandırdı. Memleketin sorunlarını çözmek isteyen insanlar memlekette sorun çıkarmayacak” dedi.
Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ